Breadcrumbs Image
a9efc9f4-f45a-4dfe-bf7c-db304bfe0cfb.png

سس گوجه با قارچ خوشمزه

آموزش درست کردن سس گوجه با قارچ

سس گوجه با قارچ

مواد لازم برای سس گوجه با قارچ

قارچ خشک اسلایسی 450 گرم

روغن زیتون 4 قاشق غذاخوری

پیاز متوسط 2 عدد

هویج 2 عدد

ساقه کرفس ۳ عدد

سیر 6 حبه

جعفری خرد شده 1/3 پیمانه

آویشن 1/2 قاشق چایخوری

سس گوجه فرنگی 350 گرم

نمک و فلفل به مقدار کافی

پودر فشرده عصاره گوشت 1 عدد

سس گوجه با قارچ نوعی سس پاستای ایتالیایی است. در تهیه این سس از قارچ خشک اسلایسی استفاده شده‌ است که می‌توانید آن را به صورت آماده و بسته بندی شده از بازار تهیه کنید. قارچ ها باید مدتی در آب گرم خیس بخورند و بعد از آن آماده مصرف هستند. در ضمن از آب قارچ هم برای تهیه سس استفاده می‌کنیم و آن را دور نمیریزیم. در این نوع سس قارچ مقداری هم سس گوجه و سبزیجات دیگری مثل هویج و کرفس به کار می‌رود. می‌توانید به جای سس گوجه از کمی رب گوجه رقیق شده استفاده کنید.

شما میتوانید از این سس گوجه با قارچ خوشمزه و سالم همراه با انواع غذاها به ویژه غذاهای ایتالیایی استفاده کنید. این سس معمولا روی انواع پاستا و پولنتا که نوعی غذای ایتالیایی است سرو میشود و طعمی عالی به آنها میدهد.

طرز تهیه سس گوجه با قارچ

مرحله اول:

قارچ‌های خشک را همرا با ۲ پیمانه آب گرم داخل یک کاسه بریزید و کنار بگذارید تا خیس بخورند. در این مدت پیازها را خرد کنید. دو قاشق روغن زیتون را در تابه‌ای داغ کنید و سپس پیاز خرد شده را داخل آن بریزید و هم بزنید تا از روغن پوشیده شود. شعله را کم کنید و پیاز را خوب تفت بدهید تا به رنگ طلایی تیره در بیاید (مرتب هم بزنید و مراقب باشید نسوزد).

مرحله دوم:

هویج و ساقه کرفس را به صورت قطعات کوچک خرد کنید و به تابه اضافه کنید. حدود ۱۵ دقیقه تفت بدهید تا هویج و کرفس نرم شوند. سیر را رنده کرده و همراه با جعفری خرد شده، آویشن، نمک و فلفل به تابه اضافه کنید. ۴-۵ دقیقه دیگر به تفت دادن ادامه دهید.

مرحله سوم:

قارچ‌های خیس خورده را از صافی رد کنید تا آبشان جدا شود. آب قارچ را نگه دارید و دور نریزید. سپس قارچ‌ها را به شکل خیلی ریز خرد کنید و داخل تابه بریزید. نصف پیمانه آب در تابه بریزید و بگذارید ۲-۳ دقیقه روی شعله ملایم باقی بماند.

مرحله چهارم:

سس گوجه و آب قارچ (۱ و نیم پیمانه) باقی مانده را اضافه کنید سپس ۱ مکعب عصاره گوشت را همان طور که با دست له میکنید داخل تابه بریزید. بگذارید سس گوجه شما قل بخورد سپس شعله را کم کنید و بگذارید ۱ ساعت تا ۱ ساعت و نیم روی شعله بماند و غلیظ شود.

 

 


خاطره کلاه کج

خاطره کلاه کج

توضیحات بیشتر

مشاهده نظرات

دیدگاه ارزشمند شما

لطفا فیلدهایی که با * مشخص شده است را پر کنید، آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود