مام پلاسفیلم کاردرمانی برای راه رفتن کودکان

منتشر شده توسط مجیدظفری در 1399/03/17

نوزادان معمولا بین 8 تا 18 ماهگی شروع به راه رفتن می کنند. قبل از راه رفتن، نوزادان معمولاً خزیده اند (بین 6 تا 13 ماهگی) و خود را به سمت بالا می کشند تا بایستند (معمولاً بین 9 تا 12 ماهگی). حال اگر کودک شما در راه رفتن دچار تاخیر شده است ما در فیلم کاردرمانی برای راه رفتن کودک به شما آموزش میدهیم تا با کودکتان تمرین کنیدتمرینات کاردرمانی برای راه رفتن کودکان : 

راه رفتن برای اولین بار یکی از هیجان انگیزترین و به یاد ماندنی ترین نقاط عطف در رشد کودک شما است. کودک شما در واقع از سنین پایین خود را برای راه رفتن آماده کرده است و اکنون تمام چرخیدن، نشستن، خزیدن در پایین، خزیدن، اسباب کشی و ایستادن در جدیدترین ماجراجویی کودک شما - اولین قدم ها - به اوج می رسد.

چگونه راه رفتن توسعه می یابد ؟ راه رفتن نوزاد از چند ماهگی

برای راه رفتن، کودک شما نیاز به مهارت های زیادی دارد از جمله :

 1.  تعادل
 2.  هماهنگی
 3.  ایستادن و تحمل وزن بدن خود از یک پا به پای دیگر

هر مهارت جدیدی که کودک شما ایجاد می کند بر اساس مهارت های قبلی است که کودک شما یاد گرفته است.

این  ویدئو رو دیدیم که بدونیم چجوری میتونیم با بچه ها تو خونه به بهانه یبازی تمرین کنیم جهت مشاهده ی تمرینات جذاب و کاربردی مشابه در منزل  روی شماره تمرینات کلیک کنید 

تمرین شماره 1

تمرین شماره 2 

تمرین شماره 3 

تمرین شماره 4 

همانطور که کودک شما بزرگتر می شود، مهارت هایی که او یاد می گیرد پیچیده تر و پیچیده تر می شود.

در حالی که کودک شما مشغول خزیدن و بلند شدن برای ایستادن بود، سپس بین تکه‌های مبلمان حرکت می‌کرد، قدرت عضلانی و مهارت‌های ارزشمندی مانند تعادل و هماهنگی ایجاد می‌کرد که همگی برای راه رفتن و بعداً دویدن مورد نیاز هستند.

سایر زمینه های توسعه، تعادل کودک در راه رفتن، پنگوئنی راه رفتن کودک

در حالی که راه رفتن یک نقطه عطف هیجان انگیز است، مهم است که به یاد داشته باشید که در این زمان اتفاقات زیادی برای کودک شما می افتد. کودک شما همچنین در حال توسعه مهارت های ارتباطی و فکری جدید (مثلاً کلمات اول) و یادگیری مدیریت احساسات جدید مانند کنار آمدن با جدایی از شما و برخورد با غریبه ها است. و هنگامی که کودک شما بیدار می‌شود و راه می‌رود، دید کاملاً جدیدی از دنیای خود و افراد حاضر در آن خواهد داشت که باید آن را درک کنند و سعی کنند معنا پیدا کنند. و تعادل او در راه رفتن به مرور در حال افزایش است ، کودک کم کم از حالت پنگوئنی راه رفتن فاصله میگیرد و فاصله ی بین پاهایش کمتر میشود.

چگونه به فرزندم در راه رفتن کمک کنم ؟

در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای کمک به کودک خود در راه رفتن انجام دهید عبارتند از:

 • با هم بازی کنید : بودن در کنار یا نزدیک فرزندتان هنگام کاوش به او کمک می کند احساس امنیت کند و اعتماد به نفس او را تقویت می کند.
 • حرکت را تشویق کنید: تحرک و تحرک قدرت عضلانی و وضعیت بدن کودک را افزایش می دهد، که به کودک شما در راه رفتن کمک می کند و او را برای دویدن آماده می کند
 • .خانه خود را ایمن کنید : همانطور که کودک شما شروع به حرکت بیشتر در خانه می کند، تمیز نگه داشتن ناحیه اطراف آن باعث می شود که هیچ حادثه ای رخ ندهد و فرصت های زیادی برای پیاده روی و کاوش ایجاد می کند.
 • ازروروئک استفاده نکنید : اینها به کودک شما کمک نمی‌کند راه رفتن را یاد بگیرد و در واقع می‌تواند رشد مهارت‌های راه رفتن را به تاخیر بیندازد. آنها همچنین سالانه هزاران جراحت در استرالیا ایجاد می کنند.

بچم یکسالشه هنوز راه نمیره ، چیکار کنم ؟  

گر کودک شما 18 ماه یا بزرگتر است و هنوز به تنهایی راه نمی‌رود، یا در مورد هر زمینه‌ای از رشد کودکتان نگران هستید، برای مشاوره با یک متخصص کاردرمانی وقت رزرو کنید.

جهت مطالعه ی  مقاله ی کامل راه رفتن کودکان اینجا کلیک کنید .

 


این مطلب را نیز بخوانید
;
نظرات ارزشمند کاربران
  مشاهده نظرات
  مشاهده نظرات
;